Pb serum hyaluronik asitin 3 enzimle uyumlu beraberliği olan, dünyada yeni, İspanyol kökenli, çok çeşitli nedenlerle tedavi programlarında uyguladığımız bir ürünün adıdır.

Enzim vücuttaki tüm biyokimyasal olayları tetikleyen, başlatan, devam ettiren protein yapısındaki ürünlerdir. Hayattır.

Pb serum içerisinde kolajenaz, lipaz, liyaz dediğimiz 3 enzim mevcuttur. Bu enzimler çeşitli problemlere dönük kullanılabilir. Liyaz yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmekte kullanılır. Kolajenaz kötü kolajenleri ortadan kaldırırken iyi kollajen üretilmesini sağlar, arttırılmasını sağlar. Liyaz ise vücuttaki ödemi çözer. Ancak bunların her üçü de bizim ürünümüz içerisinde mevcut olduğu için her üç fonksiyonda aynı dokuda bize yardımcı olabilir.

Pb enzimatik serum dediğimiz ürünümüz 3 grup halindedir. Bunlardan bir tanesi lowdur. Low daha çok göz altı torbalarında cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullandığımız bir üründür. Daha doğrusu o formudur. 3 ürün formumuz var low uygulamamızı daha çok göz altı torbalarında, bütün cildin sıkılaşması için rejuvinasyonu için tercih ediyoruz. Seans hastanın durumuna göre değişir ama 2 seans diye düşünebiliriz. Bazen tek seansta yeterlidir.

Medium yine bir formudur pb enzimatik serumun. Daha çok yağ birikimli dokularda tercih ettiğimiz formudur. Çene altı yağ toplanmalarında, karında, kollarda vücudun herhangi bölgesinde küçük yağ birikimleri olan dokuda yağı azaltmak için ve aynı zamanda cildin yenilenmesi, sıkılaşması, toparlanması için de kullandığımız formdur. Bu bir tedavidir. Süresi diye bir şey söyleyemem ama vücut maalesef yaşlanmaya devam etmektedir. Yağı azalttığımız bölgede eğer kişi kilo alırsa yine artış olabilir. Ancak cildi yenilememiz veya herhangi bir soruna daha sonra konuşacağımız sorunlara dönük tedavimizde tedavi olduğu için etki süresi diye bir şey yok. Etki kalıcıdır ama sorunlar kişide tekrarlayabilir. O zaman tekrar uygulanabilir.

High yine bir formu. 3 formu var dediğimiz gibi. High formu kolajenaz yoğunluğu daha fazla olan bir formudur. Tercih ettiğimiz hasta grubu ise ameliyat izleri, çatlaklar, eskimiş dokular, sarkmalar, daha derin kırışıklıklar, daha doğrusu nerede vücudun kolajeni zayıflamış, eskimiş, bozulmuşsa o bölgelerde bu formu tercih edebiliriz. Esas fonksiyonu çünkü eskimiş olan veya bozulmuş olan kollajen yapısını parçalayarak yeni kollajen üretimini sağlamaktadır. Dokuyu iyileştirir. Bu nedenle şöyle diyebilirim kolajeni bozuk her dokuda kullanabiliriz. Tamamen her şeyi hasta bazlı düşünmek lazım. Hastalık değil hasta vardır. Bizim tıpta bir tabirimiz var. Hastanın problemine ve dokusuna göre karar vermemiz gerekir ama şöyle diyelim selülitlerde de çok başarılıdır bu form. Skar dokularında da çok başarılıdır. Ne kadar problem eski ise, eskiden oluşmuşsa o zaman seans sayısının arttırılması gerekebilir. Yani 1 ile 4 seans arasında diyebilirim bunu.

18 yaşın üzerinde uyguluyoruz. 18 yaşın altında zararlı mıdır? Hayır değil. Ancak yeni bir uygulama ve bunu üretmiş olan laboratuvar henüz 18 altını onaylamadığı için biz 18 yaşının üzerinde kullanıyoruz.

Hastanın istirahat etmesini isteriz. Bol su içmesini isteriz. Sauna, hamam, yüzme havuzu, deniz gibi aktiviteleri göstermemesini, çok yoğun spor yapmamasını sadece o gün için öneririz.

Pb enzimatik serum tekrardan vurguluyorum bu bir tedavi ürünüdür. Vücudun kendi mekanizmalarını harekete geçirir. Herhangi bir dolgu materyali gibi bir estetik formu veya geçici düzeltmek için kullandığımız bir ürün değildir. Dokuyu tedavi etmek için kullanırız ve 3 enzim vasıtasıyla ve bunu aktifleyen hyalüronik asitle dokuda belli bir biyokimyasal süreci başlatarak sonuçta tedavi amacıyla doku değişimi oluşturmaktayız. Bu nedenle gerçekten bu dünyada çok yeni bir uygulama ve muadili olmayan bir uygulama.

Bir kere selülitli bölgenin çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bütün selülitli bölgeyi çizerek işaretlemek gerekir. İşaretledikten sonra derin teknikle, derin enjeksiyon tekniği veya papül dediğimiz yüzeyel enjeksiyon tekniği o tabi dokunun durumuna göre enjeksiyonla uygulamamız gerekir.

Göz altı torbalarını da iyi değerlendirmek lazım. Yağımı çok Ödemli mi ne kadar büyüklükte hastayı çok doğru bilgilendirmemiz gerekir. Göz torbası, direk göz torbası için hazırlanmış olan pb forumunu direk göz torbası içerisine enjeksiyon şeklinde uyguluyoruz.

Yanık izlerinde çok başarılı sonuçları olan bir ürün. High formunu tercih ediyoruz. Yani kolajenez içeriği yüksek olan formunu. Her 3 formda da 3 enzim mevcut ancak yoğunlukları birbirinden farklı olduğu için dokuya göre o yoğunluktaki enzimin tedavi edeceği formunu tercih ediyoruz. Yanık izlerinde şöyle ki çok geniş yanıklarda kombine tedavi etmemiz lazım. Çok geniş yanıklarda çokta fazla uygulayamayabiliriz çünkü çoklu ürünler uygulamamız lazım ancak bölgesel problem olan bölgelerde örneğin organ fonksiyonunu bozan yapışıklıklarda, skarlaşmış yanık dokularında fonksiyonları geri kazandırmak için, o bölgedeki bantları yumuşatmak için ve dokuyu rahatlatmak için çok güvenle kullanacağımız bir ürün.

Evet çok başarılı ancak bu ürün İspanya’da ilk ameliyattan sonra hemen uygulama yapılarak başlatılmış. Tedaviye ilk öyle başlamış. Herhangi bir ameliyat sonrası ameliyathanede daha ilk uygulamayı yaparak daha sonra yara kapandıktan sonra uygulayarak skar dokularını çok daha önlediği, çok daha düzgün yara iyileşmesi yaptığı tespit edilmiş. Eski skar dediğimiz yara izlerinde de faydalı. Hipertrofik dediğimiz atrofik dediğimiz skarlarda da faydalı bir uygulama. Elbette ki tamamen normal doku formunu alması mümkün değil ancak görünümü çok daha normal doku formuna yaklaştırmakta son derece başarılı.

Gıdı dediğimiz çene altında ki lokal yağ birikimi. Son derece başarılı. O bölgede daha çok medium formunu tercih ediyoruz. Küçük yağ birikimlerinin azaltılmasında azaltılırken de cildin form kazanmasında son derece başarılı.

Evet. Ameliyat izlerinde pb serumun her formunu kullanıyoruz. İzin yapısına göre enjeksiyonlarımızı oluşturuyoruz. Ne kadar yeni skarsa, ne kadar yeniyse o kadar daha başarımız yüksek oluyor. Az seansla çok daha başarılı oluyoruz ama eski yara izlerinde çoklu seanslar yapmamız gerekiyor.

Evet. Yapılır. Hollywood yanak dediğimiz şakakların çıkıp alt yüzün biraz daha inceldiği formları da yapabiliriz. Daha ovalleştirebiliriz. Yine form oluşturabiliriz bu uygulamayla.

Pb serum ile bölgesel yağlardan kurtulunabilir. Daha önce de bahsettiğim gibi daha ufak yağ birikimlerini çok kilolu 150 kiloluk bir hastayı pb serum ile zayıflatamayız. Esas kullanma amacımı karında, bacak yanlarında, dizler olabilir gıdı olabilir kol altları olabilir kol altı çevresi olabilir. Lokal yağ birikimlerinde son derece başarılı bir uygulama.

Her türlü sarkma da uygulayabiliriz. Koltuk altı sarkmalarında da uygulayabiliriz ve çok başarılı.

Pb serum ile kalça estetiği yapılabilir demek iddialı bir şey ama cildi sıkılaştırabildiğimiz için kalça bölgesine yaptığımız uygulamada kalçanın daha sıkılaşmasını sağlayıp poponun daha yükselmesini sağlayabiliriz.

Evet. Yüz gençleştirme de olabilir. Cildin herhangi bir yerinde de gençleştirme mümkün. Daha önce de bahsettiğim gibi tüm ürünlerin içerisinde 3 enzim de mevcut olduğu için farklı amaçla bile yapsak ciltte iyileşme, yenileşme, kollajen artışını, bebeksiliği görebiliyoruz.

Hastayı muayene edip dokunun problemine göre karar veriyoruz. Hasta zaten problemini ifade ettiği zaman o probleme dönük ürün tercihini yapıyoruz. Yağlanma sıkıntısı ön planda ise mediumu tercih ediyoruz. Skarlarda veya ameliyat izlerinde dediğimiz gibi selülitlerde mutlaka highı tercih ediyoruz. Göz altı torbalarında lowu tercih ediyoruz. Ciltlerin sıkılaşması ve yenilemesinde lowu tercih ediyoruz. Daha yaşlı derin çizgileri olan ciltlerde highı tercih ediyoruz.

Elbette yapılabilir. Onun için de kullanıyoruz. Farklı amaçlarla kullandığımız zaman da bu etkisini görüyoruz hoş olan ama cilt gençleştirme, cilt yenileme için de ayrıca kullanıyoruz. Nasıl derseniz yaşa göre değişmekle birlikte eskimiş kolajenleri sarkmalar, kırışık olan ciltlerde eski kolajenleri kolejanazın etkisiyle ve hyalüronik asitin onu aktiflemesiyle özellikle eski kolajenler parçalanıyor ve yeni kollajen üretimi görülüyor. Bu tabi biraz vakit alıyor. 3 hafta sonra ciltteki parlama, bebeksileşme, sıkılaşmayı gözle görünür takip ediyoruz.

Cilt yenilendiği için cildin yapı taşı olan kolajenin yeniden üretimi ve üretildiği zaman onun da sıvı tutması ile su kapasitesini arttırması ile ciltte dirileşme, yenilenme olduğu zaman zaten cilt renk farklılıkları da azalıyor. Çok daha genç bir cilt rengi oluşuyor.

Esneklikler için özellikle kullanıyoruz fakat pb serumun şöyle bir özelliği var her zaman söylediğimiz gibi hastalık değil hasta var ürün değil ürünü cilde göre kullanmalıyız ve karar vermeliyiz. Bunun etkisini çok daha arttırmak için başka teknolojiler ile de birleştirebiliriz. Ne demek istiyorum. Çok sarkık ciltlerde, bakım görmemiş uzun yıllar ve belli bir ileri yaşta gelen hastalarda biz pb serum ile cildi daha yeniliyoruz. Kolajenlerini yeniliyoruz. Cilt rejuvenasyonu yapıyoruz ama çok fazla oluşan sarkmaları elbette ki bu ürün yukarıya kaldıramaz lifting başka bir şey. Onu da ameliyatsız yüz germe dediğimiz iplerimiz var kalıcı olmayan ve sağlıklı. Onlarla sağlam cildi, yeni cildi lifting cilde lifting yapıyoruz. İksini kombine ediyoruz.

Evet en önemli fonksiyonu. Söylediğimiz gibi serumumuzun içerisindeki enzimleri vasıtasıyla ciltte eskimiş kolajenleri azaltıp yeni kollajen üretimini arttırıyor

Anti-aging amaçlı uygulanabilir. Özellikle öneriyoruz. Şöyle ki cildin yenilenmesi için 3 enzimden bahsettik. 3 enzimin yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asit kombinasyonu yüksek moleküler ağırlıklı hyalüronik asit, dokuda geçirgenliği arttırarak, nem vererek diğer enzimlerin fonksiyonunu da arttırarak yeniden yeni kolajen üretilmesini sağladığı için, cildi yenileyen, yaşlanmasını yavaşlatan, dirileştiren bir etkiye sahip. Bu kombinasyon buna sahip. Hyalüronik asitle enzimlerin birlikteliği dünyada ilk defa olan harika bir buluş. Bu söylemiş olduğum kombinasyonla dediğim fonksiyonları gördüğü için elbette ara ara cildin şeklini bozmadan natüral olarak yaşlanmayı yavaşlatmak amacıyla hastalarımıza uyguluyoruz. Cildin her bölgesinde kullanılabilir. Yüz, boyun, dekolte, eller yüzün her bölgesine uygulanabilir. Selülit amacıyla bacaklara yaptığımız uygulama sonucunda da bacaklarda bir ciltte yenilenme ve gençleşme görüyoruz. Yani yeni kolajen üretimini stimüle edici etkisi var.

ÜRÜNLERİMİZ

PBS Smooth Out Power

PBS Smooth Out Power

Topikal kollajenaz, en yüzeysel deri tabakala..

DETAYLI BİLGİ
PBS Draining Power

PBS Draining Power

Ödem giderici Tek adımda drenaj etkisi ..

DETAYLI BİLGİ
Tüm Ürünler

PBSERUM SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN