Cilt üzerinde onarıcı etki: PB High

blog baslık

PB enzimatik serumun 3 formundan biridir. Bu form, hyalüronik asit ve 3 enzim içerir. Ancak high formunda cildin tamirinden sorumlu olan kollajenaz enziminin yüzdesi daha fazladır.

Medikal Estetik Uzmanı Dr. Demet Aşkın, PB enzimatik serumun 3 formundan biri high hakkında birbirinden sağlıklı bilgileri bizler için paylaştı. PB high, içerisinde daha fazla miktarda bulunan kolajenaz enziminin görevi, nerede bozuk bir cilt varsa tamir etmek diye özetlenebilir.

ÇOK DAHA PARLAK VE PÜRÜZSÜZ GÖRÜNÜM

Eskimiş, yıpranmış ve yaşlanmış olan dokudaki kollajenleri yıkıp, bunlardan yeni taze kollajen yapılmasını stimüle eder. Ürünün içindeki hyalüronik asit, enzimin dokuda daha rahat dağılmasını, dokunun geçirgenliğini arttırır ve birlikte çok daha güçlü doku yenileme etkisi gösterirler. Yine ürünün içinde bulunan liyaz enzimi dokudaki ödemi azaltacağı için metabolizma çok daha iyi çalışır.

Ayrıca yine üründe bulunan yağı eriten lipaz enzimi de hücre geçirgenliğini arttırarak selülit sorununda olduğu gibi hapsolmuş yağların azalmasını sağlar ve yeniden yapılanan kollajen dolayısı ile cilt, çok daha parlak ve pürüzsüz görünüm kazanır.

CİLT ÜZERİNDE ONARICI ETKİ

"PB high formunun cilt üzerinde onarıcı etkisi var" diye özetledikten sonra hangi sorunlarda tercih edilmeliyi klinik problemlerle örnekleyelim.

  • Yaşlı, kırışıklıklar oluşmuş ciltlerin gençleşmesi ve kırışıklıkların açılması için,
  • Boyun, kol, diz, karın ve dirsek gibi esnek,katlı ciltlerin toparlanmasında,
  • Bacak içi, bacak üstü ve kalça vücudun her bölgesindeki cildin gençleşmesinde,

SELÜLİT TEDAVİSİNDE DE UYGULANIYOR

  • Dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkları açmak mat kuru incelmiş cildi gençleştirmek için,
  • Her türlü yanık, yara izlerini daha iyi hale getirmek için,
  • Sivilce izlerinde,
  • Selülit tedavisinde uygulanır.

KAÇ SEANS SÜRÜYOR?

Dokuyu tanımak ona göre tedaviyi planlamak çok önemli. Bir dokuda sorun eskiyse tedavi daha uzun sürer, her rahatsızlıkta böyledir. Bu tedavidede yara izleri, selülit gibi sorunlar çok eski ve çok uğraşılmışsa tedavi o oranda daha fazla seans gerektirebilir. Normal olarak PB serum uygulamaları bir veya iki seanstır.

Selülit gibi yağlanma, yağ metabolizma sorunlarıda varsa medium formunuda devreye sokmak gerekir. Cilt yaşlılığını azaltmak ve gençleştirmek için yapıyorsak, elbette hastaya göre değişir ancak çoğunlukla tek seans yeterli. Yalnız yaşlanma devam ettiği için senede bir seansla hatırlatmalar yapılması önerilir.

MEMNUNİYETİ YÜKSELTTİ

İki yıla yakın süredir dünyada uygulanan bu ürünler, gerçekten hastalarımızda yetersiz kaldığımız klinik sorunlarda başarımızı dolayısı ile hastalarımızın memnuniyetini yükseltti.

Hasta incelendikten sonra doktorunuz dokudaki sorun veya sorunlara göre kullanacağı ürün çeşidini, uygulama tekniğini, seans sayısını belirleyerek size program yapacaktır. Uygulama enjeksiyon tekniği ile olur.

YAN ETKİSİ YOK DENECEK KADAR AZ

Mutlaka lokal anestezikle yarım saat kadar bekletilir ve daha sonra işlem yapılır. İşlem ağrılı değildir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır. Yapılan bölgede hafif kızarıklık, ödem ve morarma olabilir. Lokal allerji görülebilir, yapılan bölgede kaşıntı ve kızarıklık şeklinde görülebilir ve lokal kremlerle geçer.

İşlem sonrası soğuk uygulama yapılmamalıdır.Bol su içilmesi ve ağır spor yapılmaması önerilir. Günlük yaşamı etkilemez. Probleme göre etkili olması için enjeksiyon tekniği farklı yapılmalı. Tek başına yapılabileceği gibi farklı yüksek teknolojilerlede kombine edilebilir.

HER YAŞTAN İNSANA UYGULANABİLİR Mİ?

Çok güvenilir bir uygulamadır. 18 yaş üzerindeki kişilere uygulanır. Kişide enfeksiyon olması durumunda ertelenmeli. İmmün sistemi aktive eden aşı uygulaması gibi durumlarda, 15 gün önce ve sonrasına kadar yapılmamalı.

Lokal anestezikle 30-40 dakika bekledikten sonra bölge genişliğine göre değişmekle beraber işlem 15-20 dakika sürer. Yapılan bölgede hassasiyet, hafif ödem, kızarıklık ve hafif halsizlik hali görülmesi normaldir. Tekrarı gerektiği taktirde 15-21 gün sonra yapılabilir.

ÜRÜNLERİMİZ

PBS Smooth Out Power

PBS Smooth Out Power

Topikal kollajenaz, en yüzeysel deri tabakala..

DETAYLI BİLGİ
PBS Draining Power

PBS Draining Power

Ödem giderici Tek adımda drenaj etkisi ..

DETAYLI BİLGİ

PBSERUM SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN