Hyaluronik asitin 3 enzimle uyumlu beraberliği olan Pb serum, dünyada yeni, İspanyol kökenli, çok çeşitli nedenlerle tedavi programlarında uyguladığımız bir üründür.

Enzim vücuttaki tüm biyokimyasal olayları tetikleyen, başlatan, devam ettiren protein yapısındaki ürünlerdir. Kısacası hayattır.
 

Pb serum içerisinde kolajenaz, lipaz, liyaz dediğimiz 3 enzim mevcuttur. Bu enzimler çeşitli problemlere yönelik kullanılabilir. Liyaz yağ dokusu fazla olan bölgelerde yağı eritmekte kullanılır. Kolajenaz kötü kolajenleri ortadan kaldırırken iyi kollajen üretilmesini ve arttırılmasını sağlar. Liyaz ise vücuttaki ödemi çözer. Bunların her üçü de ürün içerisinde mevcut olduğu için, her üç fonksiyonda aynı dokuda yardımcı olabilir.

Pb enzimatik serum dediğimiz ürünümüz 3 grup halindedir. Bunlardan bir tanesi lowdur. Low formu daha çok gözaltı torbalarında cildi sıkılaştırmak, yenilemek için kullandığımız bir üründür. Seanslar hastanın durumuna göre değişir ama 2 seans diye düşünebiliriz. Bazen tek seansta yeterlidir.

Pb enzimatik serumun diğer bir formu da Medium formudur. Daha çok yağ birikimli dokularda tercih ettiğimiz formudur. Çene altı yağ toplanmalarında, karında, kollarda vücudun herhangi bölgesinde küçük yağ birikimleri olan dokuda yağı azaltmak için ve aynı zamanda cildin yenilenmesi, sıkılaşması, toparlanması için de kullandığımız tedavi formudur. Etkisi kalıcıdır fakat sorunlar kişilerin durumuna göre tekrarlayabilir. Bu gibi durumlarda rahatlıkla tekrar uygulanabilir.

Pb enzimatik serumun diğer bir formu olan High formu kolajenaz yoğunluğu daha fazla olan bir formdur. Tercih ettiğimiz hasta grubu ise ameliyat izleri, çatlaklar, eskimiş dokular, sarkmalar, daha derin kırışıklıklar, daha doğrusu nerede vücudun kolajeni zayıflamış, eskimiş, bozulmuşsa o bölgelerde bu formu tercih edebiliriz. Çünkü esas fonksiyonu eskimiş olan veya bozulmuş olan kollajen yapısını parçalayarak yeni kollajen üretimini sağlamaktadır. Dokuyu iyileştirir. Bu nedenle kolajeni bozuk her dokuda kullanabiliriz. Tamamen her şeyi hasta bazlı düşünmek lazım. Hastalık değil hasta vardır. Hastanın problemine ve dokusuna göre karar vermemiz gerekir. High formu selülit problemlerinde de, skar dokularında da çok başarılıdır. Problem ne kadar eski ise, o zaman seans sayısının arttırılması gerekebilir. Yani 1 ile 4 seans arasında uygulamak gayet uygundur.

18 yaşın üzerinde uyguluyoruz. 18 yaşın altında zararlı mıdır? Hayır değil. Ancak yeni bir uygulama ve bunu üretmiş olan laboratuvar henüz 18 altını onaylamadığı için biz 18 yaşının üzerinde kullanıyoruz.

Hastanın istirahat etmesini isteriz. Bol su içmesini isteriz. Sauna, hamam, yüzme havuzu, deniz gibi aktiviteleri göstermemesini, çok yoğun spor yapmamasını sadece o gün için öneririz.

Pb enzimatik serum tekrardan vurguluyorum bu bir tedavi ürünüdür. Vücudun kendi mekanizmalarını harekete geçirir. Herhangi bir dolgu materyali gibi bir estetik formu veya geçici düzeltmek için kullandığımız bir ürün değildir. Dokuyu tedavi etmek için kullanırız ve 3 enzim vasıtasıyla ve bunu aktifleyen hyalüronik asitle dokuda belli bir biyokimyasal süreci başlatarak sonuçta tedavi amacıyla doku değişimi oluşturmaktayız. Bu nedenle gerçekten bu dünyada çok yeni bir uygulama ve muadili olmayan bir uygulama.

Bir kere selülitli bölgenin çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bütün selülitli bölgeyi çizerek işaretlemek gerekir. İşaretledikten sonra derin teknikle, derin enjeksiyon tekniği veya papül dediğimiz yüzeyel enjeksiyon tekniği o tabi dokunun durumuna göre enjeksiyonla uygulamamız gerekir.

Göz altı torbalarını da iyi değerlendirmek lazım. Yağımı çok Ödemli mi ne kadar büyüklükte hastayı çok doğru bilgilendirmemiz gerekir. Göz torbası, direk göz torbası için hazırlanmış olan pb forumunu direk göz torbası içerisine enjeksiyon şeklinde uyguluyoruz.
Yanık izlerinde çok başarılı sonuçları olan bir ürün. High formunu tercih ediyoruz. Yani kolajenez içeriği yüksek olan formunu. Her 3 formda da 3 enzim mevcut ancak yoğunlukları birbirinden farklı olduğu için dokuya göre o yoğunluktaki enzimin tedavi edeceği formunu tercih ediyoruz. Yanık izlerinde şöyle ki çok geniş yanıklarda kombine tedavi etmemiz lazım. Çok geniş yanıklarda çokta fazla uygulayamayabiliriz çünkü çoklu ürünler uygulamamız lazım ancak bölgesel problem olan bölgelerde örneğin organ fonksiyonunu bozan yapışıklıklarda, skarlaşmış yanık dokularında fonksiyonları geri kazandırmak için, o bölgedeki bantları yumuşatmak için ve dokuyu rahatlatmak için çok güvenle kullanacağımız bir ürün.

Evet çok başarılı ancak bu ürün İspanya’da ilk ameliyattan sonra hemen uygulama yapılarak başlatılmış. Tedaviye ilk öyle başlamış. Herhangi bir ameliyat sonrası ameliyathanede daha ilk uygulamayı yaparak daha sonra yara kapandıktan sonra uygulayarak skar dokularını çok daha önlediği, çok daha düzgün yara iyileşmesi yaptığı tespit edilmiş. Eski skar dediğimiz yara izlerinde de faydalı. Hipertrofik dediğimiz atrofik dediğimiz skarlarda da faydalı bir uygulama. Elbette ki tamamen normal doku formunu alması mümkün değil ancak görünümü çok daha normal doku formuna yaklaştırmakta son derece başarılı.

Gıdı dediğimiz çene altındaki lokal yağ birikimi son derece başarılıdır. O bölgede daha çok medium formunu tercih ediyoruz. Küçük yağ birikimlerinin azaltılmasında ve cildin form kazanmasında son derece başarılı bir uygulamadır.

Evet. Ameliyat izlerinde pb serumun her formunu kullanıyoruz. İzin yapısına göre enjeksiyonlarımızı oluşturuyoruz. Ne kadar yeni skarsa, başarımız o kadar yüksek oluyor. Az seansla çok daha başarılı oluyoruz.

Evet. Yapılır. Hollywood yanak dediğimiz şakakların çıkıp alt yüzün biraz daha inceldiği formları da yapabiliriz. Bu uygulamayla daha fazla ovalleştirip, yine form oluşturabiliriz

Pb serum ile bölgesel yağlardan kurtulmak mümkün. Daha ufak yağ birikimlerine yönelik uygulanabilir. Çok kilolu (örneğin 150 kiloluk) bir hastayı pb serum ile zayıflatamayız. Esas kullanma amacımız karında, bacak yanlarında, dizlerde, gıdı bölgesinde, kol altlarında, kol altı çevresinde olabilmektedir. Lokal yağ birikimlerinde son derece başarılı bir uygulamadır.

Her türlü sarkma da uygulayabiliriz. Koltuk altı sarkmalarında da uygulayabiliriz ve çok başarılı.

Pb serum ile kalça estetiği yapılabilir demek iddialı bir şey ama cildi sıkılaştırabildiğimiz için kalça bölgesine yaptığımız uygulamada kalçanın daha fazla sıkılaşmasını ve poponun daha çok yükselmesini sağlayabiliriz.

Evet. Yüz gençleştirme de olabilir. Cildin herhangi bir yerinde de gençleştirme mümkün. Tüm ürünlerin içerisinde 3 enzim mevcut olduğu için farklı amaçla bile yapılsa, ciltte iyileşme, yenileşme, kollajen artışını, bebeksi görünümü sağlayabilmektedir.

Hastayı muayene edip dokunun problemine göre karar veriyoruz. Hasta zaten problemini ifade ettiği zaman o probleme dönük ürün tercihini yapıyoruz. Yağlanma sıkıntısı ön planda ise mediumu tercih ediyoruz. Skarlarda veya ameliyat izlerinde veya selülit problemlerinde mutlaka high formunu tercih ediyoruz. Gözaltı torbalarında low formunu tercih ediyoruz. Ciltlerin sıkılaşması ve yenilemesinde de low formunu tercih ediyoruz. Daha yaşlı derin çizgileri olan ciltlerde yine high formunu tercih ediyoruz.

Elbette yapılabilir. Onun için de kullanıyoruz. Farklı amaçlarla kullandığımız zaman da bu etkisini görüyoruz. Cilt gençleştirme, cilt yenileme için de ayrıca kullanıyoruz. Yaşa göre değişmekle birlikte eskimiş kolajenleri, sarkmaları, kırışık olan ciltlerde eski kolajenleri gidermek amacıyla da uygulayabiliyoruz. Kolejanazın etkisiyle ve hyalüronik asitin onu aktiflemesiyle özellikle eski kolajenler parçalanıyor ve yeni kollajen üretimi görülüyor. 3 hafta gibi kısa bir süre sonra ciltteki parlama, bebeksileşme ve sıkılaşma gözle görünür bir şekilde takip edebiliyoruz.

Cilt yenilendiği için cildin yapı taşı olan kolajenin yeniden üretimi ve üretildiği zaman onun da sıvı tutması ile su kapasitesini arttırması ile ciltte dirileşme, yenilenme olduğu zaman zaten cilt renk farklılıkları da azalıyor. Çok daha genç bir cilt rengi oluşuyor.

Esneklikler için özellikle kullanıyoruz fakat pb serumun şöyle bir özelliği var her zaman söylediğimiz gibi hastalık değil hasta var, bu yüzden ürünü cilde göre kullanmalıyız ve karar vermeliyiz. Çok sarkık ciltlerde, bakım görmemiş uzun yıllar ve belli bir ileri yaşta gelen hastalarda pb serum ile cildi daha fazla yeniliyoruz. Kolajenlerini yeniliyoruz.

Evet en önemli fonksiyonu kolejen üretmek. Söylediğimiz gibi serumumuzun içerisindeki enzimler vasıtasıyla ciltte eskimiş kolajenleri azaltıp yeni kollajen üretimini arttırıyor.

Anti-aging amaçlı uygulanabilir. Özellikle öneriyoruz. Cildin yenilenmesi için 3 enzimin yüksek molekül ağırlıklı hyalüronik asit kombinasyonu yüksek moleküler ağırlıklı hyalüronik asit, dokuda geçirgenliği arttırarak, nem vererek diğer enzimlerin fonksiyonunu da arttırarak yeniden yeni kolajen üretilmesini sağlayabiliyor. Bu yüzden cildi yenileyen, yaşlanmasını yavaşlatan, dirileştiren bir etkiye sahip. Hyalüronik asitle enzimlerin birlikteliği dünyada ilk defa olan harika bir buluş. Cildin şeklini bozmadan natüral olarak yaşlanmayı yavaşlatmak amacıyla hastalarımıza uyguluyoruz. Cildin her bölgesinde kullanılabilir. Yüz, boyun, dekolte, eller gibi her bölgeye uygulanabilir. Selülit amacıyla bacaklara yaptığımız uygulama sonucunda da bacaklarda bir cilt yenilenme ve gençleşme görmek mümkün. Yani yeni kolajen üretimini stimüle edici bir etkisi vardır.

ÜRÜNLERİMİZ

PBS Smooth Out Power

PBS Smooth Out Power

Topikal kollajenaz, en yüzeysel deri tabakala..

DETAYLI BİLGİ
PBS Draining Power

PBS Draining Power

Ödem giderici Tek adımda drenaj etkisi ..

DETAYLI BİLGİ
Tüm Ürünler

PBSERUM SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN